0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 9786054214525
Yayınevi: Semerkand Yayınevi
Yazar: Doç. Dr. Dilaver Selvi
Stok Durumu: 1000
13,60TL 17,00TL

Adet

SORUNUZ MU VAR ?
ÖZEL KUTULU AMBALAJ
  • Email

    info@kitapbox.com.tr

  • Phone

    (0212) 465 42 32 (Pbx)

İLETİŞİM

Bizleri iman ve İslâm nimetiyle şereflendiren yüce Allah’a sonsuz hamd olsun.
 
İman ve İslâm davasında en büyük çileyi çeken ve Allah’ın lütfuyla âleme rahmet olan Efendimiz Hz. Muhammed’e (s.a.v) en güzel, en bereketli salât ve selam olsun.
 
Canlarını feda ederek iman ve İslâm emanetini bizlere ulaştıran bütün sahabe ve sonraki nesillere yüce Allah en yüksek makamlar, en güzel karşılıklar versin.
 
Elinizdeki kitap, kıssaların diliyle iman konularını işlemekte ve imanla ilgili ciddi sorulara yaşanmış örneklerle cevaplar vermektedir. Bu usul, Kur’ân ve sünnetin usulüdür. Hedef, ibretlik bir olayla ilim öğretmek, insanı düşünceye sevk etmek ve kıssadan hisse vermektir.
 
Bir meseleyi örnekle anlatım, muhatap için çok etkili ve kalıcıdır. Bazen bir kıssa, bin kelimeden daha öğretici olabilmektedir.
 
Kur’ân’da, sık sık geçmiş peygamberlerin ve ümmetlerin halleri anlatılır. Bundaki temel hedef, kalbi gafletten uyandırmak, doğruya inandırmak, onu şüpheden kurtarmak ve hak yolda sabit tutmaktır.

Kitapta, kıssalardan alacağımız dersler ayrı bir başlıkta verilmiştir. Ayrıca o konudaki ilahî hüküm, bir ayet veya hadisle tamamlanmıştır.
 
Bu çalışma, iman konusundaki şüphelere cevaplar verirken, aynı zamanda kalpteki iman aşkını ve din gayetini artırmayı da hedeflemektedir. Bu haliyle kitabın -inşallah- bütün okuyucularımızın gönlünde bir manevî esintiye sebep olacağı ümidindeyiz. Bu kitabı, gençlerin yanında, özellikle sohbet ve vaazla meşgul olan kardeşlerimize tavsiye ediyoruz.
 
Bu mütevazı çalışmanın, yüce Allah’a iman ve güzel kullukta bütün insanlık ailesine yardımcı olması en büyük dileğimizdir.
 
Hamd olsun âlemlerin rabbi yüce Allah’a.


Yazar: Doç. Dr. Dilaver Selvi
                                    
Yayınevi: Semerkand

Editör: Ahmet Murat Özel    

Kategori:Anlatı Dizisi

Kapak:Semerkand Tasarım
   
Sayfa:264

İç Düzen:M. Vehbi Ümit

Kapak:Karton

Boyut:13,5 x 21 cm

ISNBN: 9786054214525

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!